Az intézet fél évvel a Cambridge Analytica és a Facebook botránya után vizsgálta a közösségi oldal felhasználóinak alakulását. Mondhatni, hogy az amerikaiak kapcsolata a Facebookkal bonyolult, de inkább egyre rosszabb. Bonyolult, mert a halmozódó balhék, a felhasználók adatainak minimum gondatlannak nevezhető kezelése megrendítette az emberek bizalmát. Sokan változtattak online magatartásukon, mikor szembesültek a közösségi netezés „sötét oldalával”.
A felmérés szerint az USA-ban az utóbbi időben a Facebook felhasználók több mint fele megváltoztatta az adatvédelmi beállításait, tízből négyen szüneteltetik a használatát, s több mint negyedük törölte is. Leginkább a 18-29 évesek ábrándultak ki belőle.
A botrányok után a Facebook átláthatóbbá tette a beállítási lehetőségeket, így ma már nem bonyolult rátalálni a fiók törlése menüpontra, amely ide kattintva, vagy a jobb felső sarokban található lefelé nyíllal elérhető Beállítások / A Facebook-adataid opcióban lelhető fel.
A radikális döntés helyett célszerű inkább az ugyanitt fellelhető, „A saját információ letöltése” opciót választani, s az esetleg nem kellően precízen beállított biztonsági előírásainkat szigorítani. Annál is inkább, mivel az egyenkénti törlések, s a fiók teljes törlése után is megmaradnak másokkal megosztott képek, filmek, beszélgetések. (Felfüggesztéskor is.)
Ráadásul, jó tudni, hogy aki a hosszas procedúra után megsemmisíti a Facebook-fiókját, annak a Messengere szintén törlődik, az üzeneteivel együtt.